TVN wyprodukuje serial na podstawie powieści Igora Brejdyganta „Szadź”

Powieść kryminalna pt.: „Szadź” Igora Brejdyganta zostanie przeniesiona na ekran. Producentem serialu jest TVN. Igor Brejdygant jest autorem powieści i współautorem scenariusza serialu.

Premierę zaplanowano na wiosnę 2020 roku. Serial dostępny będzie najpierw na platformie internetowej Player.pl w wiosenno-letniej ramówce 2020 r., a następnie jesienią, na antenie telewizji TVN. Emitowany będzie w najlepszym paśmie antenowym, odcinki rozpoczynać będą się nie później niż o godz. 21.30.

Każdy z siedmiu odcinków ma trwać około 45 minut. Planowana jest premiera jednego odcinka tygodniowo. Tłem dla akcji serialu kryminalnego będzie między innymi Opole.

Serial jest ekranizacją wydanej w 2017 r. powieści kryminalnej autorstwa Igora Brejdyganta pt. „Szadź”. Jej bohaterką jest słynąca z ciętego języka komisarz Agnieszka Polkowska, która musi stawić czoło seryjnemu mordercy. Polkowska wie, że to nie będzie prosta sprawa, jak chcieliby to widzieć jej szefowie. I ma rację. Ściga, bowiem prawdziwego psychopatę, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje na swoje ofiary.

Szadź” jest opowieścią o walce dobra ze złem, wzbogacona o smutne refleksje, gorzkie i prawdziwe osądy o naturze człowieka i współczesnym świecie. Polska rzeczywistość widziana oczami autora jawi się jako miejsce, w którym rządzą układy i układziki. Seksizm, homofobia, niekompetencja, korupcja.

Szadź” to mocno osadzana we współczesnych realiach historia o tym, że najbardziej chore motywacje mogą zawładnąć człowiekiem.

***

szadz-b-iext51338751