EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1

Bohaterką serialu „Euforia” jest 17-letnia Rue Bennett. Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn, transseksualną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i – podobnie jak Rue – szuka swojego miejsca na ziemi.

Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy:

wysportowany Nate Jacobs, którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk,

HBO

Maddy Perez, dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi,

HBO

Chris McKay, gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole,

HBO

Cassie Howard, którą prześladuje jej erotyczna przeszłość,

HBO

Lexi Howard, młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi wieloletnia przyjaciółka Rue, oraz

HBO

Kat Hernandez, dbająca o figurę nastolatka, która odkrywa swoją seksualność.

HBO

I Fezco, diler z fascynującą przeszłością, który dba o to, aby Rue miała się czym zajmować:

HBO

„Euforia” to serial HBO, którego gwiazdą jest popularna aktorka i piosenkarka znana z wielu produkcji Disneya – Zendaya („Spider-Man: Homecoming”). W pozostałych rolach występują: Hunter Schafer, Jacob Elordi („Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”), Algee Smith („Nienawiść, którą dajesz”) oraz Sydney Sweeney (serial „Opowieść podręcznej”). Reżyserem obrazu jest Augustine Frizzell („Never Goin’ Back”). Serial „Euforia” („Euphoria”) swoją premierę miał w 2019 roku i zdążył zdobyć już wiele prestiżowych nagród, w tym na festiwalu Camerimage (w kategorii Najlepszy pilot serialu), Satelitę (Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym – Zendaya) oraz People’s Choice (Ulubiona gwiazda serialu obyczajowego – Zendaya).

W odróżnieniu od innych produkcji o nastolatkach „Euforia” jest boleśnie naturalistyczna i nieprzesłodzona. Serial już w momencie premiery okrzyknięty został mianem kontrowersyjnego. Jednych zniesmacza, drugich zachwyca. Jedno jest pewne – nie da się przejść obok niego obojętnie. Zdjęcia do serialu kręcone były w Los Angeles. Produkcja już na etapie castingów wzbudzała wiele emocji. Twórcą serialu „Euforia” jest Sam Levinson, scenarzysta i reżyser. „Assassination Nation” i „Kolejnego szczęśliwego dnia”, autor „Arcyoszusta”. Jednym z producentów hitu HBO jest znany raper Drake oraz Gary Lennon („Justified: Bez przebaczenia”, „Orange Is the New Black”) i Kevin Turen („Ten niezręczny moment”, „Siedem żyć”). Za oryginalne zdjęcia odpowiedzialni są m.in. Marcell Rév („Księżyc Jowisza”, „Biały Bóg”) oraz Adam Newport-Berra („The Last Black Man in San Francisco”, „W nieznane”). Na uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa, idealnie oddająca nastrój i emocje, jakie towarzyszą głównym bohaterom. Za muzykę odpowiedzialny jest Labrinth, a właściwie Timothy McKenzie, młody i utalentowany twórca z Wielkiej Brytanii.

Lista odcinków:

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 1 [OPIS ODCINKA]

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 2 [OPIS ODCINKA]

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 3 [OPIS ODCINKA]

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 4 [OPIS ODCINKA]

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 5 [OPIS ODCINKA]

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 6 [OPIS ODCINKA]

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 7 [OPIS ODCINKA]

EUPHORIA/EUFORIA od HBO: SEZON 1, ODCINEK 8 [OPIS ODCINKA]

źródło: HBO