Julia Brylewska – The Legacy [RECENZJA KSIĄŻKI]

Książka Julii Brylewskiej znajduje się obecnie w TOP20 Empiku i w topce najchętniej pobieranych na Legimi. Żal było nie sprawdzić, o co ten cały szum. Przyznaję, iż nie miałam z tą autorką wcześniej do czynienia, stąd nie zadziałały na mnie marketingowe chwyty oznajmiające, że napisała ona bestsellery „Devil” i „Angry God”. Z czystą głową zasiadłam do czytania i… pozytywnie się zaskoczyłam.

Fabuła książki opiera się na chwytach starych jak świat: on ma pieniądze, ona ich potrzebuje; on jest przystojny, a ona piękna; a do tego oboje się nienawidzą. To wszystko tworzy całkiem ciekawe podwaliny pod historię z gatunku udawanego związku i enemies to lovers.

„The Legacy” oferuje czytelnikom naprawdę bardzo ciekawie utkany wątek relacji między głównymi bohaterami: Fallon Helling i Christianem Emersonem. Ona każdego dnia zmaga się z różnego rodzaju trudnościami, pracuje w cukierni i ciuła grosz do grosza, aby móc opłacić czynsz. On jest obrzydliwie bogaty i ma do zdobycia ważny biznesowy cel, a do tego jest starszym bratem byłego chłopaka Fallon. Zdawałoby się, że dzieli ich wszystko, łącznie z różnicą wieku. Połączyły ich jednak wspólne cele. Bohaterowie tej książki są spójni, każde ma swoje wiarygodne motywacje i historię. Udaje im się nawiązać interesującą dla czytelnika więź.

Tę więź uzupełniają fajne, pikantne sceny – napisane ze smakiem i wyczuciem, bez używania dziwnych słów, które sprawiają się czytelnik parska śmiechem. Jest ich też odpowiednia ilość.

Fajnym smaczkiem tej książki są także ciekawi drugoplanowi bohaterowie. Zarówno przyjaciółka Fallon, Lee, która pracuje z nią w cukierni, jak i David – przyjaciel i współpracownik Christiana.

Rozdziały w książce są stosunkowo krótkie, przez co czytelnik ma wrażenie, że akcja toczy się dynamicznie. Autorka nie pozostawia niedomówień, ani otwartych wątków. Wszystko domyka się piękną klamrą. Podsumowując: „The Legacy” to bardzo zręcznie osadzona w swoim gatunku książka, której Julia Brylewska nie powinna się wstydzić.

[OPIS WYDAWCY:

Jednotomowa historia autorki bestsellerowych serii „Inferno” i „Gods of Law”!

Fallon Helling po śmierci rodziców musiała dorosnąć znacznie szybciej niż jej rówieśnicy. Dziewczyna żyje z dnia na dzień, pracując w małej cukierni niedaleko serca nowojorskiego Brooklynu, aby zapewnić młodszemu bratu wszystko, czego ona nigdy nie miała.

Jednocześnie Fallon próbuje zapomnieć o rodzinie Emersonów, choć wielki budynek w centrum miasta, na którym widnieje ich nazwisko, wcale w tym nie pomaga. Rana, jaką pozostawił na jej sercu młodszy z braci Emersonów, wciąż się nie zagoiła.

Gdy nagle w życiu Fallon ponownie pojawia się starszy z braci – Christian – i składa jej niezmiernie kuszącą propozycję, dziewczyna staje przed wyborem. Właśnie dostała szansę, aby zemścić się na ukochanym z przeszłości i zdobyć pieniądze, których teraz bardzo potrzebuje. W zamian musi jedynie udawać narzeczoną mężczyzny, od którego najrozsądniej byłoby trzymać się z daleka.

Fallon i Christian niebawem przekonają się, jak cienka jest granica pomiędzy nienawiścią a pożądaniem.]

Julia Brylewska

„The Legacy”

Wydawnictwo NieZwykłe

Premiera: 10 sierpnia 2022

Rating: 3 out of 5.

Chcesz być na bieżąco? Wpadnij na mojego Facebooka!

Lubisz oglądać ładne obrazki? Zajrzyj na mój Instagram!

https://buybox.click/js/widget.min.js